Finansowanie – Pompy ciepła

Istnieje wiele sposobów na sfinansowanie instalacji pompy ciepła

Nie wiesz jak zacząć?

Program „Czyste Powietrze”

Dzięki Programowi „Czyste Powietrze” można ubiegać się o dopłaty do montażu paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. Niedawno ruszyła trzecia część tego rządowego programu z najwyższym dofinansowaniem do 69.000 zł. W przypadku pomp ciepła najwyższe dofinansowania wynoszą odpowiednio: od 9.000 do 40.500 zł.

Ulga termomodernizacyjna

Skorzystać z niej mogą właściciele budynków jednorodzinnych. Obejmuje ona koszty związane z inwestycją termomodernizacyjną. Podczas składania zeznania podatkowego mamy możliwość odliczenia od dochodu aż 53 tysięcy zł.

Lokalne i branżowe dofinansowania

Istnieje wiele lokalnych programów dofinansowań dla mieszkańców danej gminy, powiatu czy województwa. Oprócz tego są także specjalne programy dostosowane pod przedsiębiorców np. „Energia Plus” lub dla rolników „Agroenergia”.

Duża ilość źródeł finansowania inwestycji!

Regularnie pojawiają się nowe programy, dzięki którym inwestycja w energię odnawialną staje się łatwiejsza. Projekty Unijne, regionalne czy wojewódzkie czekają na osoby fizyczne, przedsiębiorców, ale i rolników!” na: „Regularnie pojawiają się nowe programy, dzięki którym inwestycja w termomodernizację staje się łatwiejsza. Projekty Unijne, regionalne czy wojewódzkie czekają na osoby fizyczne, przedsiębiorców, ale i rolników!

Zacznij produkować darmowe ciepło już dziś!

Wyślij zapytanie i zróbmy to razem!